2013

JSME NA ZAČÁTKU…

V tomto roce se dva studenti Vysoké školy v Ostravě rozhodli začít si přivydělávat……

Oba dva tehdejší studenti Vysoké školy Báňské, Michal a Ondřej, současní majitelé, tehdy zjistili že místo stavařiny, kterou tehdy studovali, je baví dělat kolem sebe svět hezčí a to formou zahrad. Získali první zakázku na prořez okolo plotu a opravu tohoto plotu. Vše dopadlo na výbornou a tak se rozhodli pokračovat. Shodu náhod dostali i na starost první realizaci zahrady v Havířově.

2014

ZIMA NA NÁDRAŽÍ

Přišlo na dobročinné akce…..

Rok 2014 se nesl v pozvolném tempu, oba dva ještě stále studenti. Během sezóny přišli k něco málu penězům za odvedenou práci a tak pořídili první stroje. Největší investicí byl tehdy rotavátor na prokypření půdy. Jelikož oba jsou příznivci nejenom kvalitních zahrad ale také architektury. Tak se rozhodli podpořit záchranu vlakového nádraží v Havířově, dodáním několika rostlin na zkrášlení budovy. 

2015

VE VLASTNÍCH PROSTORECH……

Vlastní unimobuňka…..

V tomto roce se rozhodli jít s kůží na trh. Zakázky rozsahu větších než soukromé zahrady na sebe nenechali dlouho čekat. Realizaci trávníků v oblasti Hlubina, Výběh želv v Ostravské ZOO a taktéž několikero soukromých zahrad. Ondřej stále studuje a Michal má stabilní zaměstnání jinde, pořád fungují na živnost a je to stále přivýdělek. V této době oba zjistili že jim sklepy a garáže rodičů už přestávají stačit. Sehnali si první unimobuňku kterou měli postavenou za stodolou Ondřejových rodičů.  Velké díky jim

2016

ZAČÍNÁ NÁS TO ŽIVIT…..

Větší a větší…..

Začátkem sezóny přicházejí poptávky na čím dál tím větší zakázky. Jak na veřejné prostory tak na soukromé zahrady, už také nejsme sami. Máme k sobě spoustu brigádníků, především z řad našich kamarádů. Michal je stále zaměstnanec jinde a Ondřej stále student na vysoké škole, nějak to stíháme. Zrealizujeme několik zahrad, zajistíme si dodavatele a zjišťujeme čím dál víc co všechno to obnáší. Není to jednoduché. 

2017

PRVNÍ DĚTSKÉ HŘIŠTĚ…..

Jdeme do toho naplno

Je to tady, teď nebo nikdy. Michal přestává být zaměstnanec, Ondřej už není student. To vše díky tomu že nestíháme realizovat. Na řadu přišli první stálí zaměstnanci. Uskutečnili jsme několik soukromých zahrad a v září začínáme první dětské hřiště. Doslova na zelené louce. V obci Polanka nad Odrou vyroste pod našimi rukami dětské hřiště o rozloze 2500 m2. Součástí jsou dětské prvky, hřiště na nohejbal, altán, zpevněné povrchy a několik set vysazených rostlin. 

2018

OSUDNÝ ROK…..

Všechno zlé je k něčemu dobré

Zakládáme naše eseróčko LAPY Zahradnictví. Realizujeme jeden z našich největších projektů, vypadá to vše jako krásný román. Padáme ale na dno, s objednatelem na konci realizace nenacházíme společnou řeč a přeme se o peníze. Tohle je na nás moc a tak ustupujeme jeho požadavkům. Propastná ztráta peněz. Pomohli nám přátelé, blízcí, rodiny a naše ženy. Neházíme ovšem flintu do žita a bereme si z toho ponaučení. 

2019

VŠECHNO OD ZNOVA…..

Jsme opět na začátku

Začínáme skoro od začátku, jen zkušeností přibylo. Na začátku roku se k nám dostal velký pomocník, pásový bagr. Práce na sebe nenechá dlouho čekat. Vyhráváme sami za sebe naši první veřejnou zakázku. Dětské hřiště u mateřské školky ve Vítkovické nemocnici. Zhotovujeme spousty soukromých zahrad. Máme další nové posily do týmu. Z unimobuňky se stěhujeme do většího, už je to potřeba.

2020

ROK S COVIDEM

Měli jsme štěstí a rok s covidem jsme přežili

Rok s Covidem jsme naštěstí zvládli a celý rok mohli pracovat. Ani tak to ovšem nebylo jednoduché. Největší projekt roku byla realizace dětského hřiště v Ostravě – Jih.

V druhé půlce roku jsme se jednoznačně rozhodli se posunout o kus dál. OTEVŘÍT ZAHRADNÍ CENTRUM. 

2021

otevření zahradního centra

Otevření zahradního centra v Havířově

Největší projekt co nás čeká, otevření prodejny zahradnictví v Havířově.

Máme skvělý tým, jsme snad na vše připraveni. Doufáme že splníme všechny Vaše přání…

Neustále doplňujeme zboží a rozšiřujeme prodejní plochu.

Nezapomínáme ovšem ani na realizace.