Raškovice, rodinný ráj v horách

Tato horská zahrada pro mladou rodinu představuje spojení praktičnosti a estetiky na svažitém terénu. Kamenná zídka, vybudovaná z místního kamene, vytváří intimní prostor s kamennou dlažbou a ohništěm, kde se rodina může scházet a vytvářet nezapomenutelné chvíle. Tato část zahrady je designována jako útulné místo pro večerní setkání, kde vonné dřevo plamenů spojuje lidi s okolní přírodou.

Ovšem, to není jediný poklad této zahrady. Přecházíme k remízku, který slouží nejen jako hravá stezka odvahy pro děti, ale může se také proměnit v romantickou oázu s procházkovou cestičkou vedoucí skrze proměnlivý lesní háj. Tato transformace dodává zahradě dynamiku a umožňuje rodině sledovat, jak se jejich venkovský ráj vyvíjí a přizpůsobuje.

V rámci výsadby dominují venkovské druhy trvalek, které s elegancí zapadají do charakteru Beskydského pohoří. Pestrá paleta barev a kvetoucích rostlin vytváří nezapomenutelný vizuální zážitek, zatímco subtilní vůně a šumění listí podporují atmosféru pokoje a klidu. Touto harmonií přírody a lásky k detailu vzniká v zahradě něco víc než jen prostor – vytváří se místo, které odráží duši rodiny, plné příběhů a snů.

 

Autor:  Michal Pytlík

  

 

 

 

 

zahrada pro floristku
zahrada pro floristku
zahrada pro floristku
zahrada pro floristku