Rožnov pod Radhoštěm, koupání pod horami

Zahrada v Rožnově pod Radhoštěm vás vítá svou harmonickou kombinací organických tvarů a pestře rozkvetlých trvalek. Na malém pozemku jsme vytvořili prostor, který se zdá být přirozeným prodloužením okolní přírody. Organické tvary záhonů a stezek vtiskly zahradě nenucený a příjemný ráz, který ladí s okolní krajinou.

Stovky trvalek v různorodých barvách a texturách tvoří malebné kompozice a vytvářejí proměnlivé obrazy po celou vegetační sezónu. Každý krok po zahradě je malým objevem, kdy se setkáváte s novými květy, které přinášejí radost a barevnou paletu do vašeho venkovního prostoru.

Navíc jsme do zahrady implementovali koupací biobazén, který slouží nejen jako osvěžující útočiště v letních měsících, ale zároveň přispívá k celkové atmosféře zahrady. Biobazén se nenuceně prolíná s okolní zelení, vytvářející tak příjemné spojení s přírodou.

Pro překonání malých výškových rozdílů a dodání zahradě dodatečné struktury jsme postavili kamenné zídky. Ty nejenže plní praktickou funkci, ale také vizuálně obohacují prostor a dodávají mu charakter. Každý kámen byl pečlivě vybrán a umístěn tak, aby respektoval přirozený tok terénu a vytvářel esteticky působivý výsledek.

Celkově tato zahrada v Rožnově pod Radhoštěm není pouze místem pro relaxaci a odpočinek, ale také živým uměleckým dílem, které kombinuje krásu přírody s lidským dotykem. Je to místo, kde se setkáváte s harmonií, klidem a příjemnou atmosférou.

 

Návrh: LAPY Zahradnictví s.r.o. – Michal Pytlík

Realizace: LAPY Zahradnictví s.r.o. 

Foto: Lukáš Wisla

 

koupací jezírko
koupací jezírko
koupací jezírko
koupací jezírko
koupací jezírko